World Championship (juniors)

Official results of WCH 2017

Preliminary results download-as-pdf
Fly-off resultsdownload-as-pdf
Teamsdownload-as-pdf

Start list World Championship (juniors) images

Flight matrix World Championship (juniors) images

 

[/tab]

Name 1
L2x4
2
3200
3
3of6
4
Laddr
5
L1x5
6
5×2.0
7
Poker
8
1234
9
AUp
10
L3x3
11
BLddr
12
3200
13
Poker
14
L1x5
15
5×2.0
16
L3x3
17
1234
18
AUp5
19
BLddr
20
3200
Penalty
& Rnd
Score % Class FAI/AMA
number
Club State
1 Augis Braziunas 1000 992 1000 1000 1000 1000 -836 920 894 1000 946 990 1000 1000 993 1000 957 1000 1000 17 692 100.0% jun LTU-848 Lithuania
2 Nikita Sholom 1000 997 1000 1000 1000 907 1000 1000 956 1000 894 1000 -799 1000 1000 1000 1000 1000 918 17 672 99,89% jun UKR-654 Ukraine
3 Christoph Ogi 996 -763 863 1000 1000 834 997 1000 1000 1000 1000 941 1000 1000 997 1000 887 1000 918 17 433 98,54% jun SUI-63248 Switzerland
4 Nir Lindenbaum 919 857 1000 1000 917 992 1000 -837 891 1000 955 1000 988 1000 998 1000 881 942 948 17 288 97,72% jun ISR-4-18856 Israel
5 Tiaan Van Rooyen 1000 1000 1000 1000 1000 798 -512 985 804 1000 1000 775 804 1000 998 1000 1000 943 950 17 057 96,41% jun RSA-10438 South Africa
6 Loris Blickensdorfer 1000 1000 991 1000 1000 1000 1000 955 1000 981 -571 881 768 1000 960 1000 680 971 775 16 962 95,87% jun SUI-58810 Switzerland
7 Marko Damjanovic 858 810 1000 1000 1000 978 -101 902 998 667 936 975 775 1000 995 1000 811 964 931 16 600 93,83% jun CRO-F-083 Croatia
8 Brayden Chamberlain 794 1000 922 1000 633 1000 964 1000 924 1000 923 839 -589 1000 998 983 719 816 1000 16 515 93,35% jun USA-989467 USA
9 Omer Ben-Ami 1000 997 770 1000 1000 909 635 894 -230 713 869 981 966 1000 987 1000 806 992 912 100/9 16 331 92,31% jun ISR-4-101162 Israel
10 Phillipp Berger 806 998 933 771 1000 1000 -653 864 844 981 827 968 718 1000 1000 1000 927 854 898 100/19 16 289 92,07% jun GER-3867 Germany
11 Mark Streltsin 817 992 870 1000 747 853 968 886 967 1000 886 836 750 1000 943 1000 782 955 -723 16 252 91,86% jun ISR-4-19598 Israel
12 Oleksandr Pomogaiev 1000 997 1000 771 707 1000 990 956 -628 831 707 885 1000 1000 1000 1000 848 668 893 100/11 16 153 91,30% jun UKR-688 Ukraine
13 Luka Crep 690 993 1000 1000 1000 838 970 782 798 969 847 776 -288 1000 990 1000 682 862 933 16 130 91,17% jun CRO-F-081 Croatia
14 Paul Stark 840 926 1000 771 793 800 973 932 -749 796 790 1000 804 1000 995 907 1000 878 1000 100/6 16 105 91,03% jun GER-3967 Germany
15 Owen Haugh 935 869 880 771 -457 992 944 876 897 820 847 954 590 1000 985 1000 671 946 867 15 844 89,55% jun USA-917901 USA
16 Joris Stollwerck 710 998 1000 1000 0 929 896 874 667 563 954 998 1000 1000 1000 949 989 987 15 514 87,69% jun GER-4026 Germany
17 Noah Myers 706 992 1000 1000 0 937 725 782 1000 778 842 769 899 1000 951 1000 534 634 963 100/7 15 412 87,11% jun USA-985899 USA
18 Ivan Dashko 694 966 930 771 -407 882 643 912 807 983 826 851 769 1000 987 913 774 932 735 15 375 86,90% jun UKR-951 Ukraine
19 Felix Brand 1000 811 1000 1000 403 788 587 868 -242 856 954 911 983 1000 998 1000 529 954 899 200/6,9 15 341 86,71% jun AUT-3200650246 Austria
20 Viktor Copan 963 822 844 771 1000 848 -425 825 876 730 756 872 788 1000 911 998 559 952 782 15 297 86,46% jun CRO-F-078 Croatia
21 Ralfs Erminass 1000 988 554 1000 607 981 -503 937 667 794 1000 872 827 1000 941 1000 642 716 745 15 271 86,32% jun LAT-469YL Latvia
22 Tobias Sonne 952 693 830 1000 537 888 -402 952 646 802 990 679 791 1000 414 807 614 990 729 14 314 80,91% jun DEN-99143 Denmark
23 Valts Erminass 1000 990 1000 1000 -377 679 607 720 619 722 775 796 530 883 861 680 603 889 578 13 932 78,75% jun LAT-495YL Latvia

Team name Pilot name Pilot score Team score
1 ISR Omer Ben-Ami 16 331,0 49 871,0
Nir Lindenbaum 17 288,0
Mark Streltsin 16 252,0
2 UKR Oleksandr Pomogaiev 16 153,0 49 200,0
Nikita Sholom 17 672,0
Ivan Dashko 15 375,0
3 CRO Viktor Copan 15 297,0 48 027,0
Luka Crep 16 130,0
Marko Damjanovic 16 600,0
4 GER Phillipp Berger 16 289,0 47 908,0
Paul Stark 16 105,0
Joris Stollwerck 15 514,0
5 USA Brayden Chamberlain 16 515,0 47 771,0
Noah Myers 15 412,0
Owen Haugh 15 844,0
6 SUI Loris Blickensdorfer 16 962,0 34 395,0
Christoph Ogi 17 433,0
7 LAT Ralfs Erminass 15 271,0 29 203,0
Valts Erminass 13 932,0
8 LTU Augis Braziunas 17 692,0 17 692,0
9 RSA Tiaan Van Rooyen 17 057,0 17 057,0
10 AUT Felix Brand 15 341,0 15 341,0
11 DEN Tobias Sonne 14 314,0 14 314,0

Name T-1
Max 4:00
T-2
Max 4:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 4:00 1:31 5:31 690
Joris Stollwerck 4:00 1:41 5:41 710
Mark Streltsin 4:00 2:32 6:32 817
Ralfs Erminass 4:00 4:00 8:00 1000
Loris Blickensdorfer 4:00 4:00 8:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 4:00 4:00 8:00 1000
Owen Haugh 3:59 3:30 7:29 935
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 4:00 4:00 8:00 1000
Marko Damjanovic 4:00 2:52 6:52 858
Tobias Sonne 4:00 3:37 7:37 952
Paul Stark 4:00 2:43 6:43 840
Omer Ben-Ami 4:00 4:00 8:00 1000
Valts Erminass 4:00 4:00 8:00 1000
Tiaan Van Rooyen 4:00 4:00 8:00 1000
Nikita Sholom 4:00 4:00 8:00 1000
Brayden Chamberlain 4:00 2:21 6:21 794
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 4:00 3:42 7:42 963
Phillipp Berger 4:00 2:27 6:27 806
Nir Lindenbaum 4:00 3:21 7:21 919
Augis Braziunas 4:00 4:00 8:00 1000
Christoph Ogi 4:00 3:58 7:58 996
Ivan Dashko 4:00 1:33 5:33 694
Noah Myers 3:43 1:56 5:39 706

[/tab]

Name T-1
Max 3:20
T-2
Max 3:20
T-3
Max 3:20
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 3:20 3:20 1:23 8:03 810
Paul Stark 3:20 3:20 2:32 9:12 926
Nir Lindenbaum 3:19 3:20 1:52 8:31 857
Ralfs Erminass 3:20 3:20 3:09 9:49 988
Augis Braziunas 3:19 3:20 3:12 9:51 992
Christoph Ogi 3:20 1:34 2:41 7:35 763
Oleksandr Pomogaiev 3:18 3:19 3:17 9:54 997
Brayden Chamberlain 3:20 3:19 3:17 9:56 1000
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 3:20 3:20 1:31 8:11 822
Tobias Sonne 1:44 3:20 1:50 6:54 693
Joris Stollwerck 3:20 3:20 3:16 9:56 998
Omer Ben-Ami 3:20 3:20 3:15 9:55 997
Loris Blickensdorfer 3:20 3:20 3:17 9:57 1000
Nikita Sholom 3:19 3:19 3:17 9:55 997
Owen Haugh 2:02 3:17 3:20 8:39 869
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 3:20 3:20 1:24 8:04 811
Luka Crep 3:20 3:20 3:13 9:53 993
Phillipp Berger 3:18 3:20 3:18 9:56 998
Mark Streltsin 3:19 3:20 3:13 9:52 992
Valts Erminass 3:20 3:20 3:11 9:51 990
Tiaan Van Rooyen 3:20 3:20 3:17 9:57 1000
Ivan Dashko 3:20 3:18 2:59 9:37 966
Noah Myers 3:20 3:19 3:13 9:52 992

Name T-1
Max 3:00
T-2
Max 3:00
T-3
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Paul Stark 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Nir Lindenbaum 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Valts Erminass 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Loris Blickensdorfer 3:00 3:00 2:55 8:55 991
Nikita Sholom 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Noah Myers 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Tobias Sonne 2:08 3:00 2:20 7:28 830
Phillipp Berger 3:00 2:24 3:00 8:24 933
Omer Ben-Ami 3:00 3:00 0:56 6:56 770
Augis Braziunas 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Tiaan Van Rooyen 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Ivan Dashko 3:00 2:57 2:25 8:22 930
Owen Haugh 3:00 3:00 1:55 7:55 880
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Viktor Copan 3:00 3:00 1:36 7:36 844
Joris Stollwerck 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Mark Streltsin 3:00 3:00 1:50 7:50 870
Ralfs Erminass 3:00 0:00 1:59 4:59 554
Christoph Ogi 3:00 3:00 1:46 7:46 863
Oleksandr Pomogaiev 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Brayden Chamberlain 3:00 3:00 2:18 8:18 922

Name T-1
Max 0:30
T-2
Max 0:45
T-3
Max 1:00
T-4
Max 1:15
T-5
Max 1:30
T-6
Max 1:45
T-7
Max 2:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Viktor Copan 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
Phillipp Berger 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
Nir Lindenbaum 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Ralfs Erminass 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Loris Blickensdorfer 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Oleksandr Pomogaiev 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
Owen Haugh 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Tobias Sonne 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Paul Stark 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
Mark Streltsin 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Augis Braziunas 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Tiaan Van Rooyen 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Ivan Dashko 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 6:45 771
Noah Myers 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Joris Stollwerck 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Omer Ben-Ami 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Valts Erminass 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Christoph Ogi 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Nikita Sholom 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000
Brayden Chamberlain 0:30 0:45 1:00 1:15 1:30 1:45 2:00 8:45 1000

Name T-1
Max 5:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ########
Luka Crep 5:00 5:00 1000
Joris Stollwerck
Omer Ben-Ami 5:00 5:00 1000
Ralfs Erminass 3:02 3:02 607
Tiaan Van Rooyen 5:00 5:00 1000
Christoph Ogi 5:00 5:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 3:32 3:32 707
Noah Myers
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 5:00 5:00 1000
Tobias Sonne 2:41 2:41 537
Paul Stark 3:58 3:58 793
Mark Streltsin 3:44 3:44 747
Loris Blickensdorfer 5:00 5:00 1000
Ivan Dashko 2:02 2:02 407
Brayden Chamberlain 3:10 3:10 633
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ########
Felix Brand 2:01 2:01 403
Viktor Copan 5:00 5:00 1000
Phillipp Berger 5:00 5:00 1000
Nir Lindenbaum 4:35 4:35 917
Valts Erminass 1:53 1:53 377
Augis Braziunas 5:00 5:00 1000
Nikita Sholom 5:00 5:00 1000
Owen Haugh 2:17 2:17 457

Name T-1
Max 2:00
T-2
Max 2:00
T-3
Max 2:00
T-4
Max 2:00
T-5
Max 2:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 1:50 2:00 2:00 2:00 1:51 9:41 978
Joris Stollwerck 2:00 1:12 2:00 2:00 2:00 9:12 929
Nir Lindenbaum 1:59 1:59 2:00 1:59 1:52 9:49 992
Tiaan Van Rooyen 2:00 0:00 2:00 1:58 1:56 7:54 798
Loris Blickensdorfer 2:00 2:00 2:00 2:00 1:54 9:54 1000
Nikita Sholom 1:59 1:06 1:54 2:00 2:00 8:59 907
Owen Haugh 1:56 1:58 2:00 2:00 1:55 9:49 992
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:59 1:59 1:59 1:49 7:46 788 100
Viktor Copan 2:00 1:49 2:00 1:09 1:23 8:21 848
Tobias Sonne 2:00 2:00 1:59 1:42 1:04 8:45 888
Phillipp Berger 2:00 2:00 2:00 2:00 1:51 9:51 1000
Mark Streltsin 2:00 2:00 2:00 0:59 1:25 8:24 853
Ralfs Erminass 1:54 2:00 2:00 1:59 1:47 9:40 981
Oleksandr Pomogaiev 2:00 2:00 1:59 1:56 1:56 9:51 1000
Brayden Chamberlain 2:00 1:59 1:59 1:59 1:54 9:51 1000
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 2:00 2:00 1:22 2:00 0:53 8:15 838
Paul Stark 2:00 1:59 0:00 1:54 2:00 7:53 800 100
Omer Ben-Ami 2:00 2:00 1:37 1:20 2:00 8:57 909
Valts Erminass 2:00 1:04 1:22 1:07 1:08 6:41 679
Augis Braziunas 2:00 2:00 1:59 1:59 1:53 9:51 1000
Christoph Ogi 1:59 1:59 1:32 1:23 1:20 8:13 834
Ivan Dashko 2:00 2:00 1:59 1:18 1:24 8:41 882
Noah Myers 2:00 2:00 1:38 1:36 2:00 9:14 937

Name T-1 T-2 T-3 T-4 T-5 Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 2:00 2:00 2:00 3:35 9:35 970
Paul Stark 2:00 3:00 2:00 2:37 9:37 973
Mark Streltsin 1:30 2:00 1:30 2:00 2:34 9:34 968
Valts Erminass 1:00 2:00 3:00 6:00 607
Augis Braziunas 1:50 2:00 2:00 2:00 0:26 8:16 836
Loris Blickensdorfer 1:30 8:23 9:53 1000
Oleksandr Pomogaiev 1:30 4:00 4:17 9:47 990
Owen Haugh 1:15 2:45 3:00 1:30 0:50 9:20 944
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 1:00 1:00 101
Tobias Sonne 1:45 2:15 4:00 402
Phillipp Berger 1:30 2:00 1:30 1:30 6:30 653
Omer Ben-Ami 1:40 2:05 2:34 6:19 635
Ralfs Erminass 5:00 5:00 503
Christoph Ogi 1:30 8:25 9:55 997
Nikita Sholom 1:30 8:27 9:57 1000
Noah Myers 2:00 2:00 2:00 1:13 7:13 725 100
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 2:00 2:00 1:44 5:44 587
Viktor Copan 1:00 3:00 0:09 4:09 425
Joris Stollwerck 2:00 2:00 2:00 1:30 1:15 8:45 896
Nir Lindenbaum 1:30 2:30 1:55 1:55 1:56 9:46 1000
Tiaan Van Rooyen 1:00 2:00 2:00 5:00 512
Ivan Dashko 1:40 1:30 2:00 1:07 6:17 643
Brayden Chamberlain 2:00 2:00 2:00 1:45 1:40 9:25 964

Name T-1
Max 1:00
T-2
Max 2:00
T-3
Max 3:00
T-4
Max 4:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 1:00 2:00 2:22 2:45 8:07 902
Joris Stollwerck 1:00 2:00 2:12 2:40 7:52 874
Nir Lindenbaum 1:00 2:00 2:05 2:27 7:32 837
Valts Erminass 1:00 1:31 1:57 2:01 6:29 720
Augis Braziunas 1:00 2:00 2:26 2:51 8:17 920
Christoph Ogi 1:00 2:00 2:53 3:07 9:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 1:00 1:59 2:08 3:29 8:36 956
Owen Haugh 1:00 2:00 2:20 2:33 7:53 876
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:00 1:52 1:54 2:20 7:06 868
Luka Crep 1:00 1:40 1:46 1:58 6:24 782
Phillipp Berger 1:00 1:45 1:56 2:23 7:04 864
Omer Ben-Ami 1:00 1:59 1:52 2:28 7:19 894
Ralfs Erminass 1:00 2:00 2:14 2:26 7:40 937
Loris Blickensdorfer 1:00 1:59 2:13 2:37 7:49 955
Ivan Dashko 1:00 1:43 1:45 3:00 7:28 912
Brayden Chamberlain 1:00 2:00 2:24 2:47 8:11 1000
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 1:00 1:46 2:31 2:48 8:05 825
Tobias Sonne 1:00 2:00 2:20 4:00 9:20 952
Paul Stark 1:00 1:46 2:22 4:00 9:08 932
Mark Streltsin 1:00 1:52 1:59 3:50 8:41 886
Tiaan Van Rooyen 1:00 2:00 3:00 3:39 9:39 985
Nikita Sholom 1:00 1:48 3:00 4:00 9:48 1000
Noah Myers 1:00 2:00 1:47 2:53 7:40 782

Name T-1
Max 3:00
T-2
Max 3:00
T-3
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 3:00 3:00 1:11 7:11 798
Tobias Sonne 3:00 0:00 2:49 5:49 646
Joris Stollwerck 3:00 3:00 0:00 6:00 667
Mark Streltsin 3:00 3:00 2:42 8:42 967
Valts Erminass 1:06 3:00 1:28 5:34 619
Ivan Dashko 3:00 3:00 1:16 7:16 807
Noah Myers 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:20 1:20 242 100
Viktor Copan 1:28 1:23 1:59 4:50 876
Paul Stark 1:16 1:32 1:20 4:08 749
Omer Ben-Ami 0:00 0:00 1:16 1:16 230 100
Tiaan Van Rooyen 1:21 1:35 1:30 4:26 804
Christoph Ogi 1:16 3:00 1:15 5:31 1000
Oleksandr Pomogaiev 0:00 1:26 2:02 3:28 628
Owen Haugh 1:30 2:05 1:22 4:57 897
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 2:59 3:00 3:00 8:59 998
Phillipp Berger 1:36 3:00 3:00 7:36 844
Nir Lindenbaum 2:17 3:00 2:44 8:01 891
Ralfs Erminass 0:00 3:00 3:00 6:00 667
Augis Braziunas 2:03 3:00 3:00 8:03 894
Loris Blickensdorfer 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Nikita Sholom 2:36 3:00 3:00 8:36 956
Brayden Chamberlain 2:19 3:00 3:00 8:19 924

Name T-1
Max 3:00
T-2
Max 3:00
T-3
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 1:19 3:00 2:15 6:34 730
Tobias Sonne 1:49 3:00 2:24 7:13 802
Paul Stark 3:00 2:11 1:59 7:10 796
Omer Ben-Ami 2:56 1:16 2:13 6:25 713
Ralfs Erminass 3:00 2:12 1:57 7:09 794
Augis Braziunas 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 3:00 2:35 1:54 7:29 831
Noah Myers 1:00 3:00 3:00 7:00 778
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 3:00 0:00 3:00 6:00 667
Phillipp Berger 3:00 3:00 2:50 8:50 981
Mark Streltsin 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Tiaan Van Rooyen 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Christoph Ogi 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Nikita Sholom 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Owen Haugh 3:00 1:23 3:00 7:23 820
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 3:00 2:34 2:08 7:42 856
Luka Crep 3:00 2:59 2:44 8:43 969
Joris Stollwerck 3:00 2:04 0:00 5:04 563
Nir Lindenbaum 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Valts Erminass 3:00 1:58 1:32 6:30 722
Loris Blickensdorfer 3:00 3:00 2:50 8:50 981
Ivan Dashko 3:00 3:00 2:51 8:51 983
Brayden Chamberlain 3:00 3:00 3:00 9:00 1000

</br>

Name T-1
Max 1:00
T-2
Max 1:30
T-3
Max 2:00
T-4
Max 2:30
T-5
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 1:00 1:30 1:26 2:30 1:46 8:12 847
Tobias Sonne 1:00 1:30 2:00 2:30 2:35 9:35 990
Joris Stollwerck 1:00 1:30 1:17 2:27 3:00 9:14 954
Omer Ben-Ami 1:00 1:30 1:32 1:51 2:32 8:25 869
Ralfs Erminass 1:00 1:30 1:43 2:30 2:58 9:41 1000
Ivan Dashko 1:00 1:30 1:22 2:30 1:38 8:00 826
Owen Haugh 1:00 1:30 1:35 2:09 1:58 8:12 847
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 1:00 1:30 2:00 0:00 3:00 7:30 756
Paul Stark 1:00 1:30 2:00 1:47 1:33 7:50 790
Nir Lindenbaum 0:59 1:29 1:59 2:01 3:00 9:28 955
Augis Braziunas 1:00 1:30 2:00 1:53 3:00 9:23 946
Tiaan Van Rooyen 0:59 1:29 1:59 2:30 2:58 9:55 1000
Loris Blickensdorfer 1:00 1:29 1:41 0:00 1:30 5:40 571
Nikita Sholom 0:59 1:29 1:58 2:30 1:56 8:52 894
Brayden Chamberlain 0:59 1:29 1:59 2:30 2:12 9:09 923
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:00 1:30 1:59 2:30 2:24 9:23 954
Marko Damjanovic 0:58 1:29 2:00 2:30 2:15 9:12 936
Phillipp Berger 1:00 1:30 2:00 2:14 1:24 8:08 827
Mark Streltsin 1:00 1:30 2:00 2:30 1:43 8:43 886
Valts Erminass 1:00 1:30 1:27 1:34 2:06 7:37 775
Christoph Ogi 0:59 1:30 2:00 2:27 2:54 9:50 1000
Oleksandr Pomogaiev 0:58 1:29 2:00 2:30 0:00 6:57 707 100
Noah Myers 0:59 1:29 2:00 2:29 1:20 8:17 842

Name T-1
Max 3:20
T-2
Max 3:20
T-3
Max 3:20
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 2:51 2:29 3:20 8:40 872
Joris Stollwerck 3:19 3:20 3:16 9:55 998
Mark Streltsin 2:46 2:37 2:55 8:18 836
Ralfs Erminass 3:20 3:20 2:00 8:40 872
Tiaan Van Rooyen 3:19 3:08 1:15 7:42 775
Loris Blickensdorfer 3:20 3:20 2:05 8:45 881
Nikita Sholom 3:20 3:20 3:16 9:56 1000
Brayden Chamberlain 3:20 3:02 1:58 8:20 839
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 2:44 3:20 1:33 7:37 776
Tobias Sonne 3:20 3:20 0:00 6:40 679
Phillipp Berger 2:50 3:20 3:20 9:30 968
Nir Lindenbaum 3:20 3:20 3:09 9:49 1000
Valts Erminass 2:53 3:20 1:36 7:49 796
Christoph Ogi 3:01 3:19 2:54 9:14 941
Oleksandr Pomogaiev 3:20 3:20 2:01 8:41 885
Noah Myers 3:19 2:23 1:51 7:33 769
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 2:39 3:20 1:53 7:52 911
Marko Damjanovic 3:20 3:20 1:45 8:25 975
Paul Stark 3:20 3:20 1:58 8:38 1000
Omer Ben-Ami 3:20 3:20 1:48 8:28 981
Augis Braziunas 1:53 3:20 3:20 8:33 990
Ivan Dashko 3:20 1:35 2:26 7:21 851
Owen Haugh 3:20 3:20 1:34 8:14 954

Name T-1 T-2 T-3 T-4 T-5 Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:30 1:30 1:30 2:20 6:50 983
Luka Crep 2:00 2:00 288
Joris Stollwerck
Omer Ben-Ami 1:30 1:30 1:20 1:15 1:08 6:43 966
Ralfs Erminass 2:00 2:00 1:45 5:45 827
Augis Braziunas 2:10 1:40 1:50 1:17 6:57 1000
Nikita Sholom 1:59 1:59 1:35 5:33 799
Noah Myers 1:00 1:00 1:00 1:15 2:00 6:15 899
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 1:30 3:00 2:00 0:44 7:14 775
Tobias Sonne 2:00 2:30 1:45 1:08 7:23 791
Paul Stark 1:30 2:00 2:00 2:00 7:30 804
Mark Streltsin 1:20 2:00 1:40 2:00 7:00 750
Tiaan Van Rooyen 1:30 2:00 2:00 2:00 7:30 804
Loris Blickensdorfer 1:30 2:10 2:00 1:30 7:10 768
Oleksandr Pomogaiev 1:40 2:00 1:50 2:00 1:50 9:20 1000
Brayden Chamberlain 1:30 2:00 2:00 5:30 589
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 2:00 2:00 2:00 1:41 7:41 788
Phillipp Berger 1:30 1:30 2:00 2:00 7:00 718
Nir Lindenbaum 1:55 1:55 1:55 1:45 2:08 9:38 988
Valts Erminass 1:00 1:50 2:20 5:10 530
Christoph Ogi 1:50 2:00 2:00 2:00 1:55 9:45 1000
Ivan Dashko 1:30 1:30 1:30 1:30 1:30 7:30 769
Owen Haugh 2:00 2:00 1:45 5:45 590

Name T-1
Max 5:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 5:00 5:00 1000
Phillipp Berger 5:00 5:00 1000
Omer Ben-Ami 5:00 5:00 1000
Ralfs Erminass 5:00 5:00 1000
Augis Braziunas 5:00 5:00 1000
Tiaan Van Rooyen 5:00 5:00 1000
Ivan Dashko 5:00 5:00 1000
Brayden Chamberlain 5:00 5:00 1000
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ########
Felix Brand 5:00 5:00 1000
Luka Crep 5:00 5:00 1000
Paul Stark 5:00 5:00 1000
Mark Streltsin 5:00 5:00 1000
Valts Erminass 4:25 4:25 883
Loris Blickensdorfer 5:00 5:00 1000
Nikita Sholom 5:00 5:00 1000
Owen Haugh 5:00 5:00 1000
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 5:00 5:00 1000
Tobias Sonne 5:00 5:00 1000
Joris Stollwerck 5:00 5:00 1000
Nir Lindenbaum 5:00 5:00 1000
Christoph Ogi 5:00 5:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 5:00 5:00 1000
Noah Myers 5:00 5:00 1000

Name T-1
Max 2:00
T-2
Max 2:00
T-3
Max 2:00
T-4
Max 2:00
T-5
Max 2:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 2:00 2:00 1:59 2:00 1:50 9:49 990
Paul Stark 2:00 1:59 2:00 2:00 1:53 9:52 995
Omer Ben-Ami 1:49 2:00 2:00 2:00 1:58 9:47 987
Ralfs Erminass 2:00 1:20 2:00 2:00 2:00 9:20 941
Tiaan Van Rooyen 1:59 1:59 1:59 2:00 1:57 9:54 998
Christoph Ogi 1:59 1:59 1:59 1:59 1:57 9:53 997
Nikita Sholom 2:00 2:00 2:00 2:00 1:55 9:55 1000
Owen Haugh 1:59 1:58 1:59 1:58 1:52 9:46 985
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 2:00 2:00 1:58 2:00 1:54 9:52 998
Viktor Copan 2:00 1:46 2:00 2:00 1:14 9:00 911
Phillipp Berger 2:00 2:00 2:00 2:00 1:53 9:53 1000
Mark Streltsin 2:00 2:00 2:00 1:41 1:38 9:19 943
Augis Braziunas 1:59 2:00 1:59 2:00 1:51 9:49 993
Loris Blickensdorfer 1:58 1:31 2:00 2:00 2:00 9:29 960
Ivan Dashko 1:58 2:00 2:00 1:58 1:49 9:45 987
Noah Myers 2:00 1:59 1:26 1:59 2:00 9:24 951
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 1:59 2:00 1:59 2:00 1:51 9:49 995
Tobias Sonne 1:58 2:00 0:07 4:05 414
Joris Stollwerck 2:00 1:59 2:00 1:59 1:54 9:52 1000
Nir Lindenbaum 1:59 1:59 1:59 2:00 1:54 9:51 998
Valts Erminass 1:16 2:00 1:14 2:00 2:00 8:30 861
Oleksandr Pomogaiev 2:00 2:00 2:00 1:58 1:54 9:52 1000
Brayden Chamberlain 1:59 1:59 1:59 1:59 1:55 9:51 998

Name T-1
Max 3:00
T-2
Max 3:00
T-3
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Joris Stollwerck 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Nir Lindenbaum 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Ralfs Erminass 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Augis Braziunas 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Loris Blickensdorfer 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Ivan Dashko 3:00 2:59 2:14 8:13 913
Noah Myers 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Viktor Copan 3:00 3:00 2:59 8:59 998
Paul Stark 2:10 3:00 3:00 8:10 907
Omer Ben-Ami 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Christoph Ogi 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Nikita Sholom 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Brayden Chamberlain 3:00 2:51 3:00 8:51 983
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Tobias Sonne 3:00 3:00 1:16 7:16 807
Phillipp Berger 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Mark Streltsin 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Valts Erminass 2:05 1:02 3:00 6:07 680
Tiaan Van Rooyen 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Oleksandr Pomogaiev 3:00 3:00 3:00 9:00 1000
Owen Haugh 3:00 3:00 3:00 9:00 1000

Content for tab1

Name T-1
Max 3:00
T-2
Max 3:00
T-3
Max 3:00
T-4
Max 3:00
T-5
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 3:00 3:00 0:00 1:24 0:00 7:24 529
Luka Crep 2:27 3:00 0:00 1:55 2:10 9:32 682
Tobias Sonne 0:00 1:48 3:00 1:39 2:08 8:35 614
Joris Stollwerck 2:14 3:00 3:00 2:02 3:00 13:16 949
Mark Streltsin 1:39 1:34 2:56 1:47 3:00 10:56 782
Augis Braziunas 3:00 3:00 3:00 1:23 3:00 13:23 957
Nikita Sholom 2:31 3:00 3:00 2:28 3:00 13:59 1000
Brayden Chamberlain 0:00 2:00 3:00 2:03 3:00 10:03 719
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 3:00 1:07 1:16 3:00 0:00 8:23 559
Phillipp Berger 1:54 3:00 3:00 3:00 3:00 13:54 927
Omer Ben-Ami 1:21 3:00 3:00 1:49 2:55 12:05 806
Valts Erminass 0:59 0:54 2:35 1:50 2:45 9:03 603
Tiaan Van Rooyen 3:00 3:00 3:00 3:00 3:00 15:00 1000
Loris Blickensdorfer 3:00 1:12 3:00 0:00 3:00 10:12 680
Oleksandr Pomogaiev 3:00 1:12 3:00 2:31 3:00 12:43 848
Noah Myers 1:05 0:56 3:00 0:00 3:00 8:01 534
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Marko Damjanovic 2:03 1:51 3:00 1:28 3:00 11:22 811
Paul Stark 2:01 3:00 3:00 3:00 3:00 14:01 1000
Nir Lindenbaum 1:58 3:00 3:00 1:23 3:00 12:21 881
Ralfs Erminass 1:53 0:00 3:00 1:07 3:00 9:00 642
Christoph Ogi 1:56 1:51 3:00 2:39 3:00 12:26 887
Ivan Dashko 2:06 1:39 3:00 1:06 3:00 10:51 774
Owen Haugh 1:57 1:23 3:00 1:39 1:25 9:24 671

Name T-1
Max 1:00
T-2
Max 1:30
T-3
Max 2:00
T-4
Max 2:30
T-5
Max 3:00
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 1:00 1:30 2:00 2:30 1:50 8:50 952
Joris Stollwerck 1:00 1:30 1:59 2:29 2:13 9:11 989
Mark Streltsin 1:00 1:30 2:00 2:30 1:52 8:52 955
Valts Erminass 1:00 1:30 2:00 2:19 1:26 8:15 889
Tiaan Van Rooyen 1:00 1:29 2:00 2:30 1:46 8:45 943
Christoph Ogi 1:00 1:30 2:00 2:30 2:17 9:17 1000
Ivan Dashko 1:00 1:30 2:00 2:30 1:39 8:39 932
Owen Haugh 1:00 1:29 2:00 2:30 1:48 8:47 946
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 1:00 1:11 0:56 1:22 3:00 7:29 862
Tobias Sonne 1:00 1:19 1:46 1:35 2:56 8:36 990
Phillipp Berger 1:00 1:18 0:56 1:11 3:00 7:25 854 100
Omer Ben-Ami 1:00 1:25 1:45 1:27 3:00 8:37 992
Augis Braziunas 1:00 1:04 1:45 1:52 3:00 8:41 1000
Loris Blickensdorfer 0:59 1:29 1:30 1:28 3:00 8:26 971
Oleksandr Pomogaiev 0:59 1:13 1:29 0:57 1:10 5:48 668
Brayden Chamberlain 1:00 1:30 1:35 0:00 3:00 7:05 816
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:00 1:30 1:15 2:30 3:00 9:15 954
Marko Damjanovic 1:00 1:30 1:53 2:30 2:28 9:21 964
Paul Stark 1:00 1:30 1:23 1:38 3:00 8:31 878
Nir Lindenbaum 0:59 1:30 1:50 2:29 2:20 9:08 942
Ralfs Erminass 1:00 1:29 1:58 2:30 0:00 6:57 716
Nikita Sholom 1:00 1:30 1:48 2:29 2:55 9:42 1000
Noah Myers 0:59 1:24 1:15 2:30 0:01 6:09 634

Name T-1
Max 3:20
T-2
Max 3:20
T-3
Max 3:20
Total
Time
Score Penalty
#########   Group G  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Viktor Copan 1:24 1:32 1:59 4:55 782
Tobias Sonne 1:58 1:32 1:05 4:35 729
Paul Stark 3:20 1:50 1:07 6:17 1000
Omer Ben-Ami 2:06 1:59 1:39 5:44 912
Ralfs Erminass 1:54 1:22 1:25 4:41 745
Loris Blickensdorfer 1:34 1:59 1:19 4:52 775
Ivan Dashko 1:59 1:27 1:11 4:37 735
Noah Myers 2:14 2:10 1:39 6:03 963
#########   Group H  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Luka Crep 3:20 3:20 1:42 8:22 933
Phillipp Berger 1:52 3:20 2:51 8:03 898
Nir Lindenbaum 3:13 1:57 3:20 8:30 948
Valts Erminass 1:43 1:32 1:56 5:11 578
Tiaan Van Rooyen 3:20 3:05 2:06 8:31 950
Christoph Ogi 3:19 1:35 3:20 8:14 918
Nikita Sholom 3:20 2:06 2:48 8:14 918
Brayden Chamberlain 3:20 2:18 3:20 8:58 1000
#########   Group I  ######### ######## ######## ######## ######## ######## ########
Felix Brand 1:07 2:37 3:15 6:59 899
Marko Damjanovic 1:36 2:50 2:48 7:14 931
Joris Stollwerck 1:28 3:20 2:52 7:40 987
Mark Streltsin 1:56 1:52 1:49 5:37 723
Augis Braziunas 2:42 3:20 1:44 7:46 1000
Oleksandr Pomogaiev 3:20 1:56 1:40 6:56 893
Owen Haugh 1:30 1:54 3:20 6:44 867

First Name Last Name Class Freq 1 Team FAI/AMA Num State
1 Felix Brand jun 2,4 GHz AUT AUT-3200650246 Austria
2 Luka Crep jun 2,4 GHz CRO CRO-F-081 Croatia
3 Viktor Copan jun 2,4 GHz CRO CRO-F-078 Croatia
4 Marko Damjanovic jun 2,4 GHz CRO CRO-F-083 Croatia
5 Tobias Sonne jun 2,4 GHz DEN DEN-99143 Denmark
6 Phillipp Berger jun 2,4 GHz GER GER-3867 Germany
7 Paul Stark jun 2,4 GHz GER GER-3967 Germany
8 Joris Stollwerck jun 2,4 GHz GER GER-4026 Germany
9 Omer Ben-Ami jun 2,4 GHz ISR ISR-4-101162 Israel
10 Nir Lindenbaum jun 2,4 GHz ISR ISR-4-18856 Israel
11 Mark Streltsin jun 2,4 GHz ISR ISR-4-19598 Israel
12 Ralfs Erminass jun 2,4 GHz LAT LAT-469YL Latvia
13 Valts Erminass jun 2,4 GHz LAT LAT-495YL Latvia
14 Augis Braziunas jun 2,4 GHz LTU LTU-848 Lithuania
15 Tiaan Van Rooyen jun 2,4 GHz RSA RSA-10438 South Africa
16 Loris Blickensdorfer jun 2,4 GHz SUI SUI-58810 Switzerland
17 Christoph Ogi jun 2,4 GHz SUI SUI-63248 Switzerland
18 Oleksandr Pomogaiev jun 2,4 GHz UKR UKR-688 Ukraine
19 Nikita Sholom jun 2,4 GHz UKR UKR-654 Ukraine
20 Ivan Dashko jun 2,4 GHz UKR UKR-951 Ukraine
21 Brayden Chamberlain jun 2,4 GHz USA USA-989467 USA
22 Noah Myers jun 2,4 GHz USA USA-985899 USA
23 Owen Haugh jun 2,4 GHz USA USA-917901 USA

Round Task Description
1 “B” – Last 2 x 4:00 Last 2 flights, 4:00 max, 10:00 window
2 “I” – Best 3 x 200s Best 3 flights, 200s (3:20) max, 10:00 window
3 “F” – Best 3 of 6 Best 3 flights, 3:00 max, 6 launches only, 10:00 window
4 “D” – Ladder +15 sec Increasing times – 0:30, 0:45, 1:00, 1:15, 1:30, 1:45, 2:00, in 10:00 window
5 “A” – Last 5:00 in 7:00 Last flight, 5:00 max, 7:00 window
6 “G” – Best 5 x 2:00 Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
7 “E” – Poker Poker, 5 self nominated targets, 10:00 window
8 “H” – 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 Best 4 flights, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 max in any order, 10:00 window
9 “C” – All up 5 x 3:00 All up, 5 flights, 3:00 max
10 “J” – Last 3 x 3:00 Last 3 flights, 3:00 max, 10:00 window
11 “K” – Big Ladder Big Ladder – 5 flights only, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00 targets, 10:00 window
12 “I” – Best 3 x 200s Best 3 flights, 200s (3:20) max, 10:00 window
13 “E” – Poker Poker, 5 self nominated targets, 10:00 window
14 “A” – Last 5:00 in 7:00 Last flight, 5:00 max, 7:00 window
15 “G” – Best 5 x 2:00 Best 5 flights, 2:00 max, 10:00 window
16 “J” – Last 3 x 3:00 Last 3 flights, 3:00 max, 10:00 window
17 “H” – 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 Best 4 flights, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00 max in any order, 10:00 window
18 “C” – All up 5 x 3:00 All up, 5 flights, 3:00 max
19 “K” – Big Ladder Big Ladder – 5 flights only, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:00 targets, 10:00 window
20 “I” – Best 3 x 200s Best 3 flights, 200s (3:20) max, 10:00 window

Name 1
L2x4
2
3200
3
3of6
4
Laddr
5
L1x5
6
5×2.0
7
Poker
8
1234
9
AUp5
10
L3x3
11
BLddr
12
3200
13
Poker
14
L1x5
15
5×2.0
16
L3x3
17
1234
18
AUp5
19
BLddr
20
3200
1 Felix Brand H I I G I H I H H I I I G H H H H G I I
2 Luka Crep G I G H G I G H G I G H G H G I H G H H
3 Viktor Copan I H I G I H I I H G H G I I H H I H G G
4 Marko Damjanovic H G H I H G H G I H I I H G I G G I I I
5 Tobias Sonne H H H H H H H I G G G H H I I I H G H G
6 Phillipp Berger I I H G I H H H I H I H I G H I H H H H
7 Paul Stark H G G H H I G I H G H I H H G H I I I G
8 Joris Stollwerck G H I I G G I G G I G G G I I G G G G I
9 Omer Ben-Ami H H H I G I H H H G G I G G G H G H H G
10 Nir Lindenbaum I G G G I G I G I I H H I I I G H I I H
11 Mark Streltsin G I I H H H G I G H I G H H H I I G G I
12 Ralfs Erminass G G I G G H H H I G G G G G G G I I I G
13 Valts Erminass H I G I I I G G G I I H I H I I G H G H
14 Augis Braziunas I G H H I I G G I G H I G G H G I G H I
15 Tiaan Van Rooyen H I H H G G I I H H H G H G G I G H G H
16 Loris Blickensdorfer G H G G H G G H I I H G H H H G G H H G
17 Christoph Ogi I G I I G I H G H H I H I I G H H I G H
18 Oleksandr Pomogaiev G G I G G H G G H G I H H I I I G H H I
19 Nikita Sholom H H G I I G H I I H H G G H G H H G I H
20 Ivan Dashko I I H H H I I H G I G I I G H G I I G G
21 Brayden Chamberlain H G I I H H I H I I H G H G I H I G H H
22 Noah Myers I I G H G I H I G G I H G I H G G H I G
23 Owen Haugh G H H G I G G G H H G I I H G I H I G I